DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

V rámci spolupráce s rodičmi sme už tradične otvorili dvere našej MŠ, aby sa mohli zúčastniť edukačného procesu. Tešili sa najmä deti, pretože mohli za aktívnej spoluúčasti rodičov ukázať čo vedia, ako a s čím sa najradšej hrajú, čo rady jedia... Prítomnosť a záujem o činnosť s deťmi zo strany rodičov potešil aj učiteľky.

DEŇ ZEME

Deti našej MŠ oslávili Deň Zeme. V edukačných aktivitách skúmali živú a neživú prírodu, kôru stromov, rozlišovali listnaté a ihličnaté stromy, lesné zvieratá, zachráňovali vodu ako zdroj života. A nechýbali ani edukačné hry, v ktorých ukázali svoju rýchlosť, pohotovosť, silu a odvahu.

OKNO DO PRÍRODY

Výstava s environmentálnou tematikou v MŠ na sídlisku 1. mája nám prezradila veľa zaujímavosti o zvieratách z lesa, o kolobehu vody, o všetkom čo patrí do neživej prírody.

ZASPIEVAJ SLÁVIČEK

Pod týmto názvom sa konala prehliadka ľudových piesní v podaní detí vranovských materských škôl. Tú našu reprezentovali Martin Kovalský  a Carolína Sotáková. Ostatné deti z triedy ich boli povzbudiť. Poslaním podujatia bolo podporiť a rozvíjať u detí lásku k folklóru a podnecovať ich k aktívnej činnosti v tejto oblasti. Organizoval ho Kabinet pre predprimárne vzdelávanie.

NÁVŠTEVA KNIŽNICE

Jednu rozprávku z tejto peknej knihy nám prečítala teta v Hornozemplínskej knižnici, ktorú sme s deťmi navštívili v tomto školskom roku už niekoľkokrát. Zážitky z prečítaného textu sa deti pokúsili výtvarne zobraziť. Malých "čitateľov" literárne aktivity zaujímajú a tešia sa na ďalšie stretnutie s novou knihou.

VESMÍR

Záhady vesmíru nám do našej MŠ prišli prezentovať pracovníci z michalovskej hvezdárne. Najsamprv sme nové poznatky o vesmíre získavavali sprostredkovane, no na záver deti pozorovali vzdialené vesmírne telesá ozajstným ďalekohľadom.

DOPOLUDNIE S ROZPRÁVKOU "KOZA ROHATÁ A JEŽ"

V  SPOLUPRÁCI S MŠ JUH

S rozprávkou "Koza rohatá a jež" sme sa oboznámili prostredníctvom zážitkového učenia. Čítať, dramatizovať a kresliť rozprávkový príbeh nám pomohli žiaci zo ZŠ JUH so svojou pani učiteľkou Mgr. D. Gumanovou, ktorá naše výtvarné práce oznámkovala jednotkami.