ZIMNÉ TVORENIE – LAND ART

Deti vytvárali na určenom priestranstve individuálne alebo skupinové obrazce, hravo experimentovali s farbami a zoznamovali sa s novou technikou, miešaním a prekrývaním farieb na vlastnú tému.

Pozorovali a skúmali ľad v exteriéri s použitím farebnej soli. Deti sypaním farebnej soli vytvárali rôzne vzory a pozoroli zmeny ľadu. Prezentovali svoje predstavy o prírodných javoch. Topením ľadu v interiéri pozorovali rozpúšťanie a zároveň aj miešanie farieb.

TALENTY 2018

V nedeľu 4. februára sa v Dlhom Klčove uskutočnil už 27. ročník okresnej súťaže sólistov spevákov ľudových a populárnych piesní, speváckych skupín a inštrumentalistov Talenty 2018. Svoj talent na súťaži po prvýkrát predstavila aj naša predškoláčka Karin Nadzam. Súťažila v 1. kategórii a sme na ňu veľmi hrdí.