ROZLÚČKOVÁ SLÁVNOSŤ PREDŠKOLÁKOV

LETNÁ ŠKOLSKÁ OLYMPIÁDA

Cieľom olympijského dňa bolo predstaviť deťom olympijský ceremoniál, symboly, myšlienku olympiády a umožniť im zažiť atmosféru hier športovo-zábavnými aktivitami.

DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV

V HZOS sa konalo vyhodnotenie súťaže "Detský výtvarný Vranov." Ocenenie si z neho odniesli aj deti z našej MŠ - Martina a Alexej z triedy Rybka.

BABADLO

Krásna rozprávka o cínovom vojačikovi a jeho láske k tanečnici, ale aj chrabrosti a statočnosti umocnená hudbou v podaní bábkového divadla v prešove "Babadlo" zožala u detí veľký úspech a hercov odmenili potleskom.

MALÝ ZDRAVOTNÍK

Deti vranovských materských škôl sa v piatok 15. júna stretli v materskej škole Juh

pri zdravotno-športovej aktivite „Malý zdravotník“.

Zorganizovali ju členky kabinetu predprimárneho vzdelávania

pod záštitou mesta Vranov nad Topľou ako zriaďovateľa materských škôl,

v spolupráci s Centrom voľného času vo Vranove nad Topľou

a Základnou organizáciou Červeného kríža vo Vranove nad Topľou.

S nastupujúcim letom trávia deti čoraz viac času pri športových aktivitách a tak je nutné,

aby chápali dôležitosť potreby ochrany zdravia vlastného, ale aj zdravia svojich kamarátov.

Pri plnení vedomostných úloh si budúci školáci upevnili poznatky o ľudskom tele a funkciách

jednotlivých orgánov, správnej výžive a o potrebe dodržiavania bezpečnosti pri hrách. Pod

vedením p. Kertisovej, členky ZO ČK si deti vyskúšali správny spôsob podávania umelého

dýchania. V športových aktivitách deti prakticky uplatňovali základné spôsoby dodržiavania

bezpečnosti. Už v predškolskom veku takýmito hrovými formami deti získavajú prvé základné

poznatky o ľudskom tele, podpore a ochrane zdravia a zdravého životného štýlu.

viac na VTN

POZRI

LIEČIVÉ RASTLINY

ŠKOLA V PRÍRODE

V termíne od 4. do 8. júna sa predškoláci zúčastnili Školy v prírode v Juskovej Voli. V krásnom prostredí si spolu s učiteľkami užili slnečné dni plné rôznorodých aktivít. Nechýbali súťaže, diskotéka, vychádzky do prírody. Domov odchádzali plní pozitívnych dojmov, úsmevných zážitkov a nových skúseností.

MDD
     S ceruzkou Šantilkou v rozprávke prežili deti zaujímavé sviatočné dopoludnie, počas ktorého plnili zábavné úlohy zamerané na rozvoj predčitateľskej a predpisateľskej gramotnosti a rozvíjali svoje pohybové zručnosti v športových aktivitách. Za splnenie úloh boli všetci oslávenci odmenení.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...