ZVIERATKOVO 2

NÁVŠTEVA

Pri poslednom stretnutí sľúbil Poko zo Zvieratkova, že sa k nám ešte vráti. Svoj sľub splnil a prišiel k deťom do MŠ na návštevu. Klaun Poko sa tu stretáva s milou ježkou Claire, ktorá má plné ruky práce s prípravami návštevy krtka  Edka. Predstavenie sa nezaobišlo bez zábavy, školy hostenia, stolovania, upratovania, zdravej výživy a slušného správania.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V ZUŠ

Ani upršané ráno nás v stredu, 18. mája neodradilo od návštevy základnej umeleckej školy v našom meste. Už pri príchode nás privítali Spievanka a Zahrajko a s nimi aj spev slávika, ktorého sme však nevideli. Takže sme sa v ich sprievode vybrali hľadať ozajstného slávika. Hľadali sme medzi spevákmi, hudobníkmi , tanečníkmi aj maliarmi. Našli sme veľa zaujímavých piesní, skladieb, hudobných nástrojov, hudobných hádaniek, tanečných kreácií aj výtvarných prác. Mnohé činnosti sme si aj vyskúšali. Niektoré sme poznali, ale niečo nové sa aj naučili. Ozajstného slávika sme nenašli, ale viaceré hudobné nástroje dokázali jeho pesničku zahrať. Spoločne so žiakmi a učiteľmi ZUŠ sme prežili krásne dopoludnie, plné spevu, hudby, tanca a výtvarných aktivít.

Ocko, mamka, ak chcete, aby sme aj my boli žiakmi tejto veľmi zaujímavej a kreatívnej umeleckej školy , už 30. a 31. mája odpoludnia sú skúšky do všetkých jej odborov.

V MOJEJ MATERSKEJ ŠKOLE

Na otvorení výstavy výtvarných prác s názvom „V mojej materskej škole“ sa so svojim vystúpením „O víle Amálke“  prezentovali deti z triedy Púpavka. Na výstave v HZOS si počas celého týždňa od 16. do 20. mája môžete pozrieť ukážky výtvarnej tvorby detí zo všetkých MŠ v našom meste. Srdečne Vás pozývame.

viac foto

VRANOVSKÝ MLÁDEŽNÍCKY MARATÓNIK

Dňa 15. mája sme sa zúčastnili Vranovského mládežnického maratónika, kde si dve štvorčlenné družstvá chlapcov a dievčat zapretekali so svojimi rovesníkmi. Našim deťom ďakujeme za skvelý športový výkon a reprezentáciu materskej školy.