ZDOBENIE VEĽKONOČNÝCH VAJÍČOK

LA MUZIKA

Hudobná škola uja DOREMIFA "LA MUZIKA" naučila dnes naše deti čo je opera, balet, ako znie ľudová hudba, moderná hudba, aké hudobné nástroje má inštrumentálna hudba.

ROZPRÁVKOVÝ LES

Dňa 27. marca sme sa zúčastnili chovateľskej prehliadky v Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou. Pozorovali sme jednak výstavu trofejí ulovenej   zveri  v sezóne 2014/2015, no zároveň aj práce výtvarnej súťaže Rozprávkový les. Našu meterskú školu v nej reprezentovali deti výtvarného krúžku Carolínka Sotáková, Vaneska Danková, Dávidko Tomko a Samko Žiga, ktoré pracujú pod vedením p. učiteľky Beáty Samselyovej. V kategórii MŠ sa na 3. mieste umiestnila Sonička Gešperová.

ZATMENIE SLNKA

Dnes, dvadsiateho marca, sme počas pobytu vonku pozorovali zatmenie Slnka. Na oblohe sme videli takýto  jav

a takto nás to zaujalo

Dnešný deň je aj dňom jarnej rovnodennosti, končí sa zima. Vyrovnáva sa dĺžka dňa a noci. Dni sa čoraz viac predlžujú. Dátum jarnej rovnodennosti je dôležitý pri vypočítaní termínu pohyblivého sviatku Veľkej noci.

GUĽKO BOMBUĽKO

Divadlo Cililing k nám prišlo s veselým príbehom o Guľkovi Bombuľkovi, ktorý sa skoro celý rozdal. Pre koho? No predsa pre svojich priateľov.