POZRI

PUTOVANIE VODNEJ KVAPKY

UJO PEŤO - FYZIK

V spolupráci so ZŠ Lúčna sme sa stali súčasťou projektu "Ujo fyzik".  Navštívil nás učiteľ fyziky Mgr. Peter Myšík. Ujo fyzik realizoval s predškolákmi pokusy a experimenty hravou formou a primerane ich veku.

DRAMATIZOVANÉ ČÍTANIE

Žiaci zo ZŠ Juh nás pod vedením p. učiteľky Mgr. Viery Šamovej navštívili, aby v rámci spolupráce prečítali predškolákom rozprávku Pampúšik. Touto aktivitou sa snažili u detí podporiť vzťah ku knihám, upevniť začiatočné čitateľské návyky, zážitky z čítania.  Počas nej sa medzi žiakmi a predškolákmi rozvinulo priateľstvo, a to aj vďaka hrám, ktoré na čítanie rozprávky nadväzovali

VESELÁ TANEČNÁ PÁRTY

Dňa 23.03.2018 sa predškoláci zúčastnili Dňa športových aktivít  v športovej pretlakovej hale. Zaujímavé dopoludnie s rôznymi disciplínami pre nich pripravili p. učiteľky zo ZŠ Juh. Nechýbala ani tanečná rozcvička s Valérom Pavlíkom ako Gargamelom  zo zábavného centrá z Košíc aj s partnerkou Lenkou.

ROZPRÁVKOVO V ZŠ BERNOLÁKOVA

NAŠTARTUJ SVOJ FUTBALOVÝ SEN

O tom, ako to funguje v športovej triede nám prišli porozprávať tréneri zo ZŠ Lúčna. Futbal tam hrajú nielen chlapci, ale aj dievčatá.

ZÁZRAČNÁ MUZIKA

Keď sa chudobných rodičov syn poberie do sveta, sám nevie, čo ho tam čaká. Nájde si robotu u starej tetky, ktorá je k nemu neľudská, no napriek tomu ju prekabáti a získa čarovné husličky aj píšťalku. Tie pomôžu junákovi zlé čarodejnice poraziť, aby sa tak na koniec všetko na dobré obrátilo.

Deti si z predstavenia odniesli ponaučenie, že proti zlu treba bojovať dobrom.