DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

Dňa 25.10. 2018 naši predškoláci opäť s radosťou a plní očakávania kráčali na námestie pred AOC pri príležitosti „Dňa materských škôl“. Úvodná hymna vypovedala všetko, čo sme v daný deň zažili: „Naša škola má svoj deň, dnes spievame iba preň. Tancuj, spievaj, uč sa, hraj sa, tento deň sláv, zabávaj sa. Deti kričia: „veď to bol super Deň materských škôl!“ Kamarátov zavolaj, za ruky sa pochytaj. Zaspievajme: „Ola, ola. Nech žije materská škola!“                                                        V závere naše deti obdarili prítomných na námestí príveskom štvorlístka zobrazujúci logo MŠ a symbol triedy Lienka a Slniečko, ktorým vyčarili úsmev na tvári.

CIRKUS

Našu MŠ navštívil "Cirkus" s predstavením pre deti. Priniesol so sebou veľa zábavy. Aj za účasti niektorých detí nám predviedol  niekoľko kúzelníckych trikov, žonglovanie, mega bubliny a veľa krásnych a neopakovateľných zážitkov.

ŠIKOVNÉ RUKY

23. 10. navštívíli deti z triedy Lienka ZŠ Bernolákova. Počas dopoludnia sa im v spolupráci so žiakmi prvého, tretieho a štvrtého ročníka a pod  vedením triednych učiteliek  - Goldmannovej, Lackej a Velikej podarilo zhotoviť jedinečné výrobky. Odmenené boli vitamínmi zo záhradky. Pani zástupkyňa ponúkla deti jabĺčkami.

POVIEM TI BÁSNIČKU PRE DEDUŠKA A BABIČKU

Mesiac október je vyhlásený za Mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti Hornozemplínska knižnica zorganizovala súťaž v prednese poézie pre deti z materských škôl, ktorá sa uskutočnila 19.10.2018 t. j. v piatok, na Oddelení pre deti a mládež. Našu materskú školu reprezentovali deti z triedy Lienka a Slniečko s jednotlivými prednesmi a umiestnením, za čo im ďakujeme a srdečne blahoželáme.

Víťazi za skvelé prednesy:
1. miesto:
Elena Laktičová, MŠ Sídlisko II.,

2. miesto za prednes „Pripovidka
Tamara Jakubčinová a Samuel Slosiar z triedy Slniečko,

3. miesto za prednes „Veľká repa“
Samuela Brussová (repa), Samuel Gavalier (dedko), Sára Tomášová (babka), Karin Čabalová (vnučka), Jakub Zacharias Alžo (pes), Bianka Hladeková (mačka), Noemi Hrešková (myš)  Hladeková – deti z triedy Lienka,

3. miesto za prednes „Nezbedník“                                                                      Hana Vavreková z triedy Slniečko,

3. miesto za prednes „Babie leto“                                                                        Alžbeta Adiová z triedy Slniečko.

pozri

TURISTICKÁ VYCHÁDZKA - JESEŇ

pozri

VLÁČIK SEPARÁČIK

ŠARKANIÁDA V ZŠ JUH

Opäť sme prijali pozvanie na „Šarkaniádu“, ktorá sa konala v ZŠ Juh. Úprimné  „ďakujeme“  vyslovujeme pani učiteľkám a žiakom, ktorí nám pomáhali  pri zhotovení šarkanov. Krásne slnečné dopoludnie sme zároveň strávili na školskom dvore, kde za doprovodu detských pesničiek bolo zdolávanie rôznych  športových aktivít zábavnejšie. Nechýbalo ani občerstvenie a zaslúžená sladká odmena.

DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

Naša materská škola má nové detské dopravné ihrisko.

Zvýšenie bezpečnosti na cestách a kvalitná dopravná výchova sú základnou myšlienkou grantového programu „Bezpečne na cestách“, ktorý Nadácia Volkswagen Slovakia po prvýkrát vyhlásila v roku 2012.

Grantový program podporuje dopravnú výchovu v materských a základných školách.

Škole sa svojim projektom „Semafórko“ podarilo získať finančnú podporu Nadácie Volkswagen Slovakia vo výške 2955 eur. Za túto sumu sa  podarilo vybaviť dopravné ihrisko kolobežkami, odrážadlami, bicyklami, semafórmi, edukačným materiálom a dopravnými značkami. Časť finančných prostriedkov sme využili na farbu.

Pri výmene starej asfaltovej plochy za novú pomohol zriaďovateľ školy – mesto Vranov n/T. Vďaka patrí aj Rodičovskému združeniu pri MŠ, ktoré bolo nápomocné nákupom farieb, ale najmä dobrovoľníckymi aktivitami, výsledkom ktorých je krásne dopravné ihrisko.

Projektom „Semafórko“ chceme stimulovať záujem detí o dopravnú výchovu a už v predškolskom veku systematicky vytvárať  základy pre ďalšie vzdelávanie v tejto oblasti. Oboznamovať sa s pravidlami, nadobúdať trvalé vedomosti a eliminovať tak ohrozenie detí  v súčasných zložitých situáciách dopravnej premávky.  Zároveň aj podporiť prebiehajúci edukačný projekt "Malý dopraváčik". Školský areál sme obohatili o prvok, ktorý bude trvalým prínosom pre školu a jej deti.

Môžeme tu realizovať aktivity zahŕňajúce činnosti vzdelávacie, overovacie, motorické, zamerané na podporu a rozvíjanie zmyslového vnímania. Dopravné ihrisko a nové edukačné pomôcky sú prínosom pre spestrenie metód a foriem realizácie dopravnej výchovy vo výchovno-vzdelávacom procese. Pomôžu získané vedomosti overovať a precvičovať v praktických aktivitách. Pre deti predstavujú zaujímavú, motivujúcu formu na vytváranie správnych návykov pri pohybe v cestnej premávke.

Ďakujeme všetkým rodičom aj starým rodičom:

- pani Bognárovej, Mičkovej,                                                                            - starým rodičom Pavelkovým,                                                                      - manželom Onderkovým, Marcinčinovým, Kondášovým, Andrekovým, Juhaščikovým,    mamke a babke Balickým,

ktorí svojimi dobrovoľníckymi aktivitami pomohli v realizačnej fáze preniesť nákresy na asfaltovú plochu. Výsledkom ich aktivity je naše krásne detské dopravné ihrisko, ktoré budú ešte dlho využívať všetky deti našej materskej školy.

ĎAKUJEME

VAŠE DETI