OLYMPIÁDA V ZŠ BERNOLÁKOVA

Naši predškoláci prijali pozvanie na jesennú olympiádu, ktorá sa uskutočnila 26. septembra v ZŠ Bernolákova. Športovému zápoleniu predchádzalo otvorenie olympiády na školskom dvore za účasti žiakov tretieho ročníka. Športové aktivity deti hravo zvládli v šiestich športových disciplínach:

I. stanovište -  slalomový beh,                                                                                    II. stanovište -  prekážkový beh,                                                                              III. stanovište - hod gaštanom na cieľ,                                                                      IV. stanovište - prenášanie orecha na lyžičke,                                                            V. stanovište - podliezanie prekážok,                                                                      VI. stanovište -  kop do  bránky.

Po zdolaní športových disciplín boli všetci zúčastnení ocenení medailou a odmenení sladkým občerstvením.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU V MŠ JUH

Európsky týždeň športu je iniciatíva európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe.

Naša materská škola sa ako jediná z materských škôl vo Vranove nad Topľou zapojila do tohto projektu pod názvom „Športujeme pre radosť“, ktorého koordinátorkou bola p. učiteľka Bc. Laura Vrábelová.

Športové podujatie prebiehalo od 24. - 28. 09. 2018. Pre deti boli každý deň pripravené športové aktivity, do ktorých boli zapojené všetky deti našej MŠ. Počas tohto týždňa sme spolupracovali so ZŠ Juh a MŠK JUDO Vranov, pod vedením trénerky Mgr. Adriany Krišandovej, ktorá nám so svojimi zverencami, majstrami Slovenska, súrodencami Sárou a Simonom Titkovcami, predviedli rôzne techniky JUDA. Deti si ich mali možnosť aj vyskúšať pod dohľadom trénerky. Pod ďalšou trénerskou taktovkou Dávida Kulmana z CFT MFK Vranov sa niesol zaujímavý a hravý futbalový tréning, zameraný na obratnosť, rýchlosť, komunikáciu a spoluprácu medzi deťmi – hráčmi. Športové podujatie sme zavŕšili tanečnou ZUMBOU, ktorou nás roztancovala a rozhýbala trénerka Bibiana Jurčaková z CVČ Vranov.

Podujatie malo veľký úspech hlavne u detí, v ktorých sa aktivizoval športový duch,  chuť športovať a hýbať sa.

Tešíme sa, že sme sa zapojili do tohto projektu a dúfame, že sme deti motivovali nielen počas Európskeho týždňa športu, ale aj do budúcnosti.

Chceme sa poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa podieľali na spolupráci, za ich profesionálny prístup a ochotu spolupracovať.

PONDELOK - BEH

UTOROK - JUDO

STREDA - LOPTOVÝ DEŇ

ŠTVRTOK - SKOK

PIATOK - ZUMBA

PESNIČKÁL

Čujte, čujte, čo sa stalo!

Slávna krajina Pesničkovo, zmenila sa na Popevkovo!

Ako sa mohlo čosi také stať?

Nuž, ľudia sa pozabudli a prestali si spievať.

Iba jeho výsosť Pieseň môže s tým teraz bojovať!

A tak, na svete je vynález celkom nový,

hrací automat pesničkový.

PUTOVANIE VODNEJ KVAPKY

S letom sme sa lúčili tak, ako sa patrí  - v spojitosti s vodou. Dnešný letný deň patril všetkým deťom a putovaniu vodnej kvapky. Jednotlivé  stanovištia podporovali prirodzenú zvedavosť detí pri experimentovaní s vodou nielen prostredníctvom edukačných aktivít, ale aj prostredníctvom  hier  s uvedomením si, že vodou neplytváme a rozumne ju užívame. Na školskom dvore zneli slová:

„My, deti ju radi máme,

pri hrách sa s ňou zabávame.

Vodou plytvať nebudeme,

to vám všetkým sľubujeme.“