PREDŠKOLSKÉ VZDELÁVANIE

Na našej stránke nájdete rôzne materiály, s ktorými môžete pracovať - pracovné listy, básne, piesne, texty, námety na prácu s deťmi podľa témy týždňa. Inšpirovať sa tiež môžete príspevkami v školskom roku 2020/2021.

Predškoláci využívajú počas výchovno-vzdelávacej činnosti tieto pracovné zošity:

Cieľom pracovného zošita MATEMATIKA PREDŠKOLÁKA je poskytnúť základy matematických poznatkov a zručností, pomocou ktorých sa ďalej rozvíja matematické myslenie a matematické kompetencie nevyhnutné pre vzdelávanie v škole. Prostredníctvom jeho obsahu sa rozvíja logické myslenie dieťaťa, chápanie čísel a jednoduchých operácií s nimi, algoritmické myslenie. V rámci rozvoja geometrických predstáv sa požiadavky na výkon detí sústreďujú na orientáciu v priestore, poznávanie geometrických útvarov a na zoznamovanie sa s problematikou merania dĺžky.

Cieľom pracovného zošita SVET PREDŠKOLÁKA je viesť dieťa k základnej orientácii v blízkom spoločenskom prostredí - v jeho rodinných, kultúrnych, národných, regionálnych, časových a priestorových vzťahoch, prosociálnych a etických súvislostiach, utvárať základy prírodovednej gramotnosti.

Cieľom pracovného zošita PÍSANKA PREDŠKOLÁKA je pripraviť dieťa v poslednom roku pred vstupom do 1. ročníka základnej školy na písanie prípravnými grafomotorickými cvičeniami v metodicky radenom slede. V tomto období je úroveň jemnej motoriky, grafomotoriky a vizuomotoriky jedným dôležitých kritérii pri posudzovaní školskej zrelosti.

MIKULÁŠ A JEHO ČARY

DRŽÍM SPRÁVNE CERUZKU?   ✍ grafomotorika