Nadácia Volkswagen Slovakia má od svojho vzniku v roku 2008 mottom „Vedomosti tvoria budúcnosť". Pomáha vytvárať lepšie podmienky pre osobný rozvoj a vzdellávanie. Pozitívny postoj k vzdelávaniu podporuje od materských škôl až po univerzity. Vďaka grantovým programom a ostatným vzdelávacím projektom sa učenie stáva zábavnejším s možnosťou vyskúšať si teoretické vedomosti v praxi.

SEMAFORKO

O projekte:

Materská škola Juh 1051 sa v školskom roku 2016/2017 zapojila do výzvy nadácie projektom „Semaforko“, ktorý bol medzi úspešnými žiadateľmi o grant nadácie. V spolupráci vedenia školy so zriaďovateľom – mestom Vranov nad Topľou a za jeho finančnej pomoci sa nám podarilo vynoviť celú asfaltovú plochu detského dopravného ihriska. Pod vedením dopravných policajtov – rodičov detí materskej školy sme vytvorili nákres dopravnej situácie a v spolupráci zamestnancov školy s rodičmi detí sme toto ihrisko vymaľovali farbami na asfalt. Predseda Rodičovského združenia JUDr. Daniel Marcinčin zabezpečil nákup detských dopravných prostriedkov. Z celkovej sumy 2995 eur, ktorými projekt podporila Nadácia Volkswagen Slovakia sme zakúpili aj dopravné značky a ďalší edukačný materiál.

Slávnostné otvorenie detského dopravného ihriska sa konalo symbolicky v spojitosti s oslavou Dňa materských škôl na Slovensku 3. októbra 2018 za prítomností detí, rodičov, zástupcov zriaďovateľa i policajného zboru vo Vranove nad Topľou a všetkých, ktorí svojim dielom prispeli k úspešnej realizácii tohto projektu.

Školský areál sa nám podarilo obohatiť o prvok – dopravné ihrisko, ktoré je trvalým prínosom.

Cieľová skupina:

Deti MŠ, pedagogickí zamestnanci, rodičia detí.

Cieľ projektu:

Stimulovať záujem detí o dopravnú výchovu a už v predškolskom veku systematicky vytvárať základy pre ďalšie vzdelávanie v tejto oblasti. Oboznamovať sa s pravidlami, nadobúdať trvalé vedomosti a eliminovať tak ohrozenie detí v súčasných zložitých situáciách dopravnej premávky.

Realizácia:

PREZENTÁCIA PROJEKTU