ŠPORTOVÉ DOPOLUDNIE

ZŠ Juh pripravila pre predškolákov z celého mesta v športovej hale zábavné pohybové aktivity. Deti prežili príjemné chvíle pri zdolávaní rôznych športových  disciplín a odniesli si odtiaľ mnoho krásnych zážitkov. Za dobrý výkon ich čakala aj sladká odmena.

ANGLIČTINU NAOPAK ALEBO ZÁBAVNÚ ANGLIČTINU

zažili naši predškoláci v ZŠ Juh počas troch dní.  Deti pod vedením učiteliek základnej školy v anglickom jazyku dramatizovali príbeh o húseničke Colin, jej kamarátoch zvieratkách a ich spoločných zážitkoch. Spoznali prostredie školy, zoznámili sa s novými veľkými kamarátmi, ktorí im pomáhali v zvládnutí zadaných úloh. O výsledku ich práce sa mohli presvedčiť aj rodičia, pretože sa im predviedli na záverečnom vystúpení. V škole sa nám páčilo a už sa na ňu veľmi tešíme.

MALÍ OCHRANÁRI

Dňa 18. marca sa stretli vetky triedy na školskom dvore našej materskej školy. Dôvodom boli edukačné aktivity so spoločným názvom "Malí ochranári". Deti plnili rôzne úlohy na vopred pripravených stanovištiach. Našim cieľom bolo sprostredkovať im základné poznatky o planéte Zem a o živote na nej. Prostredníctvom zážitkového učenia si deti osvojovali spôsoby ochrany životného prostredia a upevňovali svoj vzťah k prírode. Počas spoločne stráveného dopoludnia sme navzájom spolupracovali a pomáhali si pri plnení úloh.

O HVEZDÁRNI

Aj rozprávanie a premietanie obrázkov môže byť zaujímavé. Zvlášť, keď je o vesmírnych objektoch a telesách Slnečnej sústavy.  Veľa nových zaujímavostí sa naše deti dozvedeli od pracovníkov michalovskej hvezdárne.