MALÁ DETSKÁ SPARTAKIÁDA

MOTÝLIK V KNIŽNICI

Dňa 23.10.2015 deti z triedy Motýlik navštívili mestskú Hornozemplínsku knižnicu, kde si vypočuli krásny príbeh o veveričke Vierke a jej lesných kamarátoch. Svojimi kresbami vyzdobili veveričke Vierke deku a naučili sa niečo nové o priateľstve. Deti mali možnosť podeliť sa o svoju kresbu s kamarátmi.

ŠARKANIÁDA ZŠ-JUH

Prijali sme pozvanie učiteliek a detí zo ZŠ Juh. Srdečne nás privítali a posadili do ozajstných školských lavíc - veď už sme predsa dosť veľkí!!!     Spolu sme zhotovili pestrofarebných šarkanov. Na školskom dvore sme súťažili a šantili. Nechýbalo ani pohostenie. prežili sme zábavné dopoludnie. Bolo super. Už sa tešíme na školu.

DEŇ MŠ

Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku. Každoročne si ho budeme pripomínať 4. novembra. Deň našej materskej školy sme usporiadali už 6. októbra. Využili sme pekné počasie a plody jesene, z ktorých nám rodičia i tety kuchárky pripravili ochutnávku v podobe ovocných mís, koláčov, zákuskov, pomazánok ... .

UJO ĽUBO a KOCÚR V ČIŽMÁCH

V tomto školskom roku k nám zavítalo divadlo po prvýkrát. Známu rozprávku "Kocúr v čižmách" nám prerozprával ujo Ľubo tak, ako to vie len on. S napätím, humorom, spevom a šťastným koncom. Deťom sa páčila, a to je najdôležitejšie.