PREDŠKOLÁCI SA LÚČIA

Končí sa školský rok a naši predškoláci sa lúčia s materskou školou. Navštívili naposledy všetky triedy, aby poďakovali učiteľkám, pani riaditeľke, rozlúčili sa s mladšími kamarátmi. Nezabudli sa poďakovať za dobré jedlo našim kuchárkam a za starostlivosť upratovačkám. Tak do videnia v škole!

VÝLET DO ZÁMUTOVA

Ani ranná zamračená obloha nepokazila náladu „lienkáčom“, ktorí sa už nevedeli dočkať výletu. Cesta autobusom bola pre mnohých zážitkom. No zvíťazila príroda a zábava. Boli to nezabudnuteľné chvíle pre všetkých.

TURISTICKÁ VYCHÁDZKA

22. júnové dopoludnie slniečko krásne hrialo a jeho lúče sprevádzali deti z triedy Slniečko a Motýlik počas turistickej vychádzky do lesa. Prostredníctvom zážitkového učenia tam pozorovali a spoznávali tajomstvá lesa, objavovali stopy zvierat, pozorovali stromy a kríky. Prejavili veľkú radosť z „hier v prírode“ a v neposlednom rade mohli dýchať čerstvý lesom prevoňaný vzduch.

Divadlo Theátrum - Strašiak Rudo

...čujte, čujte, čo sa stalo!
Slávna krajina Pesničkovo,
zmenila sa na Popevkovo!

Ako sa mohlo čosi také stať?
Nuž, ľudia sa pozabudli a prestali si spievať.
Iba jeho výsosť Pieseň môže s tým teraz bojovať.

A tak na svete je vynález celkom nový,
hrací automat pesničkový.

DNI MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Súčasťou DNÍ MESTA, ktoré sa konali 10. – 12. júna na námestí pred Domom kultúry vo Vranove nad Topľou boli aj ukážky tradičných ľudových remesiel. Spracovanie ovčej vlny, maľovanie kraslíc, košikárstvo, či sokoliarstvo boli obdivovať aj naši predškoláci.

UČ SA, HÝB SA, OBJAVUJ

Mestskú športovú halu dnes navštívili deti vranovských materských škôl.Na športovo-poznávacej olympiáde súťažili o najmúdrejšie hlavičky a najšikovnejšie ručičky a nožičky. Naše družstvo – Štvorlístok - povzbudzovali kamaráti z Lienky a Rybky.

MDD

Ani tento rok neodmietla naša MŠ pozvanie detí na zaujímavý program pri príležitosti MDD. 1. júna sa deti preniesli so rozprávky O medovníkovom domčeku. Pred MsDK vo Vranove nad Topľou ich privítala Ježibaba, Janko a Marienka. Okrem toho sa deti potešili výstave živých zvierat. Z podujatia si tak odniesli množstvo zážitkov.