Tekvičková párty

Zas je tu jeseň, hrá sa s farbami, zaspieva pieseň suchými listami. Tekvičková slávnosť nastala, všetky deti prizvala...

Mesiac október  je nádherným farebným obdobím babieho leta. Čaro jesene vedia najviac oceniť deti, ktorým prináša radosť z poznávania jesenných plodov, rozvíja tvorivé myslenie a prispieva ku kladnému vzťahu k životnému prostrediu.

22. október bol pre deti materskej školy Juh výnimočným dňom,  dňom „Tekvičkovej slávnosti“, na ktorú sa veľmi tešili a vopred pripravovali so svojimi učiteľkami, ale aj s rodičmi.  Z tekvičiek  vytvorili nádherné diela, ktorými ožila celá škola.

Okrem výzdoby ich  naše šikovné  kuchárky využili aj na prípravu tekvičkových pochúťok. Rodičia, deti a naši hostia ochutnali tekvicovú polievku, tekvicový koláč aj sladkú pečenú tekvicu.

V športových disciplínach – od tekvičky ku tekvičke, hladné tekvičky, zvážanie tekvičiek, smelá tekvička a tekvičková Popoluška si deti preverili svoju šikovnosť a zručnosť. Za úspešné splnenie úloh ich čakala tekvičková medaila a sladká odmena. Vyvrcholením dňa  bola hudobná rozprávka Uja Ľuba a detská diskotéka, na ktorej sa zabavili nie len deti, ale aj rodičia. Plní zážitkov odchádzali v podvečer domov s prianím, aby sme sa o rok pri podobnej príležitosti opäť stretli.

ŠARKANIÁDA- ZŠ JUH

Dnes sme sa zahrali na školákov! Kde? No predsa na ZŠ –Juh. Vyrábali sme šarkanov, hádali písmenka z abecedy, triafali do šaša, skákali na švihadle, preliezali stenu z pavučiny a za to všetko nás aj odmenili.

Tekvičková párty- ZŠ Bernolákova

Svoju šikovnosť a silu sme si vyskúšali pri vydlabávaní tekvíc so žiakmi

3. ročníka ZŠ Bernolákova. Po práci nasledovala odmena a zábava.

So žiakmi 1. ročníka sme si zaspievali známe piesne.

Už sa všetci tešíme, keď z nás budú prváci.

HRAVO ZDRAVO

Športové dopoludnie s deťmi z ostatných vranovských materských škôl sme si užili hravým poznávaním a zdravým súťažením.

Za dobrý športový výkon nás čakalo prekvapenie v podbe sladkej odmeny, ale aj ujo sokoliar, ktorý nám ukázal dravé vtáky.