ROZLÚČKOVÁ SLÁVNOSŤ PREDŠKOLÁKOV

Naši preškoláci z triedy Lienka a Slniečko sa lúčili s kamarátmi  a s poďakovaním sa pani učiteľkám za stovky pesničiek, rozprávok a hier, za ich lásku a úsmev, čo nikdy im neschádzal z pier. Sľúbili, že ceruzka im pomocníkom bude, šlabikár veľkým bratom, školská taška kamarátom, že sa dobre učiť budú a na nás kamarátov, nikdy nezabudnú.

ŠKOLA V PRÍRODE

Posledný májový týždeň naši predškoláci prežili  v rozmanitom prírodnom  prostredí Juskovej Voli  Školu v prírode, kde spoznávali faunu a flóru prírodovedných spoločenstiev v spojitosti s aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu. Zároveň to bol krásny týždeň plný hier, športu a zábavy.

PRVÁCI V MŠ

Končí sa školský rok a prváci zo ZŠ Juh sa k nám prišli pochváliť, ako zvládli slovenský jazyk  a čítanie. Našim predškolákom rozprávku „Tri prasiatka“ najprv čítali, potom ju dramatizovali a na záver imitovali postavy z rozprávky spolu s kamarátmi predškolákmi.

NÁVŠTEVA VČELÁRA

Našu MŠ navštívil ujo včelár, ktorý pútavo porozprával deťom zaujímavosti zo života včeličiek, o práci včelára a prostredníctvom rozprávky spoznali, ako sa získava med. Deti mali možnosť pozorovať včely  presklenom úli, prekonali svoj strach zo včiel a naučili sa ako sa správať v ich blízkosti. Ďakujeme ujovi včelárovi za veľmi zaujímavú a poučnú besedu.

„My sme deti sveta“

Naši predškoláci z triedy Slniečko sa dňa 13. júna zúčastnili na športovo-poznávacej olympiáde vranovských materských škôl „My sme deti sveta“ v MŠ Sídlisko II., kde spolu so svojimi rovesníkmi plnili úlohy na jednotlivých stanovištiach. Za splnenie úlohy na stanovišti dostali deti obrázky a pečiatky podľa zadanej témy.  V závere sme si spoločne zaspievali hymnu „My sme deti sveta“ a tešili sa z vecných darov, za ktoré v mene všetkých detí ďakujeme.

MDD

1. Jún – MDD patrí k deťom. Aj my sme ho oslávili v našej materskej škole so všetkými deťmi. Bolo to športovo-zábavné dopoludnie na školskom dvore, ktoré sa nieslo v príjemnej atmosfére, skvelej nálade, plné hier, smiechu a zábavy. Na záver čakalo deti prekvapenie v podobe darčekov.