EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

O projekte:

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou je výstižné „#BeActive“, ktoré má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne. Európsky týždeň športu sa koná v 40 krajinách Európy od 23. do 30. septembra. Národným koordinátorom Európskeho týždňa športu na Slovensku je Národné športové centrum.

Cieľová skupina:

Tento týždeň je určený pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti.

Cieľ projektu:

Každoročne v septembri nabádať ľudí k aktívnemu pohybu nielen počas stanoveného týždňa, ale počas celého roka.

Realizácia:

23. – 30. septembra

Viac o projekte: https://tyzdensportu.sk/

PREZENTÁCIA PROJEKTU

„Športujeme pre radosť“

Ani tento rok naša materská škola nevynechala účasť a zapojila sa do projektu pod názvom „Športujeme pre radosť“. Športový týždeň sa konal od 26. 09. 2022 do 30. 09. 2022. Počas tohto týždňa boli pre deti každý deň pripravené rôzne športové aktivit,y do ktorých sa s radosťou zapojili, neodradilo nás ani upršané počasie.

PONDELOK a PIATOK - Zumba

UTOROK - Slalomový beh