MALÝ DOPRAVÁČIK

Hlavný cieľ:

Poznať a dodržiavať základné pravidlá správania účastníkov cestnej premávky ako aj nebezpečenstvá súvisiace s cestnou premávkou.

Čiastkové ciele:

• Poznať základné dopravné značky, riadiť sa podľa nich. Správnereagovať na červený a zelený signál. Rozvíjanť koordinácie pohybov pomocou verbálnej a neverbálnej komunikácie. Dodržiavať a uplatňovať základné pravidlá bezpečnosti na vozovke. Správne reagovať na daný signál. Rozvíjať samostatné riešenie problémov. Prakticky uplatňovať základné pravidlá bezpečnosti pri chôdzi na ulici, pri prechádzaní cez križovatku.
  • Zapojiť sa do skupinovej hry a vedieť spolupracovať v nej. Hodnotiť svoje vlastné schopnosti v rôznych činnostiach. Správať sa prívetivo k iným pri spoločnej činnosti. Striedať na zvukové a svetelné signály beh a chôdzu.
  • Orientovať sa priestore. Pohotovo reagovať na zmenu tempa hudobného sprievodu. Dodržiavať zvolené pravidlá, spolupracovať, rešpektovať ostatných. Rozvíjať obratnosť a odvahu pri prekonávaní prekážok. Utvárať správnu koordináciu pohybov. Dodržiavať zvolené pravidlá, spolupracovať, rešpektovať ostatných. Zdokonaľovať vizuomotorickú kontrolu. Rozvíjať obratnosť, pohotovosť a rýchlosť.

Realizácia: v mesiaci ,počas podtémy týždňa „Dopraváčik, červený panáčik“

Zodpovedná učiteľka: Eva Gajdošová

PREZENTÁCIA AKTIVITY

V rámci aktivity školy „Malý dopraváčik Semaforko“ nás dňa 16.11. navštíli členovia Metskej polície vo Vranove nad Topľou. Predvieli nám prácu psovoda, predstavili policajné auto a oboznámili nás s tým, ako sa  bezpečne správať na ceste.